Węgorzewo


Miejscowość ta, położona w północno-wschodniej Polsce  na  północy Mazur, w dawnym obszarze  Prus Wschodnich leży  jednocześnie nad rzeką Węgorapą i Jeziorem Mamry. Węgorzewo jest najbardziej na północ wysuniętym portem Pojezierza Mazurskiego. Port w Węgorzewie latem jest warty odwiedzenia, to tutaj tysiące żaglówek suną po wodzie, stopniowo także coraz więcej łodzi motorowych. Portowa stacja paliw, liczne sklepy,  a także strzeżone parkingi w pobliżu portu  i naturalnie  placówki sanitarne oferują wszystko, czego tylko  dusza żeglarza zapragnie. Podczas  tygodniowego rejsu można bez problemu dopłynąć do  portu w Mikołajkach i wrócić do portu w Węgorzewie. Do najbliższego większego miasta Giżycka na południe mamy niespełna  25 km, rosyjska granica jest oddalona tylko o około 20 km na północ od Węgorzewa.
Port MAMRY

Port położony jest w centrum miasta. Do jeziora Mamry prowadzi dwukilometrowy szlak, będący w połowie malowniczą i żeglowną rzeką Węgorapą a w połowie kanałem. Przystań MAMRY YACHT CZARTER zbudowana w 2002 roku, osłonięta od wiatru i fal z wbitymi dalbami, dysponuje 60 miejscami do cumowania jachtów żaglowych i motoro-wodnych, nowym sanitariatem z prysznicami, warsztatem szkutniczym, motorowodnym (serwis Mercury), dźwigiem oraz strzeżonym parkingiem, dozorowana przez 24 godziny. Na terenie portu czynny jest bar z małą gastronomią.


Port ZATOKA KAL

Bezpieczny port dla 70 jachtów znajduje się przy OW "Zatoka Kal" Mazury (były Wiking) nad jeziorem Święcajty na mazurskim szlaku. Do dyspozycji: woda i elektryczność na kei, slipowanie, naprawy szkutnicze, sanitariaty, natryski, pole namiotowe, parking. Zimą zapraszamy bojerowców, wędkarzy podlodowych i amatorów leśnych kuligów. Na terenie portu czynny jest w godz. od 09:00 do 22:00 punkt gastronomiczny oferujący pełne wyżywienie: śniadanie, obiady i kolacje oraz lody, słodycze, piwo, drinki, przekąski (wg. karty dań).


Port Domy Letniskowe MAMRY

Port należy do Domów Letniskowych MAMRY (poprzednia nazwa "ANIATA") i jest położony w malowniczej wschodniej zatoce jeziora Mamry. Ocena: „miejsce warte cumowania”

Wyposażenie portu: prąd na keji (jednak brak bezpośredniego podłączenia wody), toalety, prysznic, camping, parking, miejsce do piłki siatkowej plażowej, plac zabaw dla dzieci.

Oferta gastronomiczna: godne polecenia restauracje, wygodne żeglarskie taverny, bufet śniadaniowy, dostępne także obiady i kolacje, tak samo jak lody, słodycze, alkohole, napoje, czy inne przekąsdki.

Port jest otwarty przez cały rok.