Regiony i porty w Polsce


Mazury / Wielkie Jeziora Mazurskie

Region w północno - wschodniej Polsce, który co roku przyciąga amatorów żeglarstwa i motorowodniaków. Tu czeka na Państwa śródlądowy szlak wodny liczący ponad 120 km. Mazury nazywane są także Krainą Tysiąca Jezior, w rzeczywistości jest ich ponad 2700! Wspaniałe miejsce na wypoczynek na jachcie.

Porty: Węgorzewo, Giżycko, Mikołajki, Ruciane - Nida, Górko/Żurawi Kąt, Ryn, Sztynort


Kanał Elbląski

Niektóre odcinki Kanału Elbląskego można przepłynąć łodzią motorową.Podczas rejsu możemy nie tylko napawać się wspaniałą naturą, ale też i na własne oczy przekonać się o osobliwości systemu pochylń. Różne trasy rejsów oferowane są od/do GDAŃSKA. Trasy przebiegają częściowo po WIŚLE i niesamowitej Pętli Żuław.


Kanał Augustowski

Kanał jest zabytkiem budownictwa hydrologicznego i kandyduje do wpisania na listę światowego dziedzictwa kultury i przyrody UNESCO.Przejścia przez śluzy należą do najbardziej ekscytujących momentów rejsu wyczarterowaną barką. Pływając wyczarterowaną barką jesteś blisko natury.


WARTA / Wielka Pętla Wielkopolska (WPW)

WPW jest odpowiednim miejscem do uprawiania turystyki wodnej. Liczy ok. 700 km i prowadzi m.in. Wartą, Notecią, Kanałem Bydgoskim, Kanałem Górnonoteckim, Notecią Górną, Jeziorem Gopło i Kanałem Ślesińskim.

Wisła / wraz z dorzeczami

Odcinek rzeki Wisły łączący Toruń i Gdańsk można przepłynąć łodzią motorową indywidualnie. Polecamy także ciekawy odcinek w pobliżu Krakowa. Na Północy istnieje możliwość żeglowania po Pętli Żuław - także w połączeniu ze znanym KANALE ELBLĄSKIM.


Gdańsk / wraz z dorzeczami

Gdańsk to dogodne miejsce do rozpoczęcia rejsu łodzią motorową po Wiśle, Pętli Żuław a także po KANALE ELBLĄSKIM. Jako że Gdańsk to ważny węzeł komunikacyjny, to naprawdę wygodny punkt do rozpoczęcia żeglugi śródlądowej. Stąd także można udać się na Mazury i tam spędzić wakacje na łodzi motorowej.


Kraków

ako iż Kraków przecina rzeka WISŁA, miasto można obejrzeć z całkiem innej perspektywy, przepływając przez nie łodzią motorową. Wisła w Krakowie posiada kilka dopływów: Prądnik, Rudawa, Dłubnia, Drwina Długa oraz Wilga. Żegluga Wiślana w okolicy Krakowa to bez wątpienia wspaniale wykorzystany czas z mocą rozmaitych atrakcji.


Zalew Szczeciński

Największy w Polsce akwen wodny, który jest idealnym miejscem zarówno na krótsze jak i dłuższe rejsy łodziami motorowymi. Urozmaicony krajobraz nadbrzeżny jaki bliskość wielu znanych polskich miast (Szczecin, Świnoujście, Międzyzdroje) stanowi dodatkową atrakcję wakacji na łodzi.


Odra / Wrocław

Szlak wodny od Wrocławia do Szczecina o długości ok. 490 km. Jedna z przepięknych tras wodnych z położonymi przy niej licznymi portami i przystaniami; w większości wyremontowanymi, prowadzi do portu w Szczecinie, gdzie w ciągu 2 lat powstanie najładniejsza przystań w Polsce Zachodniej.